< wróć Remifemin_1

Z wiekiem nasze życie jest bardziej poukładane, mimo to wcale nie znajdujemy więcej czasu dla siebie. Wiele kobiety pyta samych siebie, dlaczego w zalewie codziennych obowiązków nie znajdują czasu na własne przyjemności. Co prawda praca i życie rodzinne przynosi wiele satysfakcji, nie można jednak zapominać na co dzień o własnym odpoczynku i relaksie. „Naładowane akumulatory” i poczucie równowagi i odprężenia można osiągnąć na wiele sposobów – ważne, by znaleźć ten, który sprawia najwięcej satysfakcji.

 Ruch i relaks na co dzień?

Często wydaje się nam, że z powodu braku czasu musimy wybierać – sport czy wieczór z książką? A przecież wcale nie trzeba wybierać. Już 10 minut spaceru na  świeżym powietrzu może poprawić ukrwienie i krążenie, zaopatrzenie organizmu w tlen, a umysł wprawić w dobry nastrój. Ruch przecież nie musi oznaczać czasu spędzonego na siłowni czy rowerze.

Korzyści płynące z ruchu

Czy znasz pozytywny wpływ ruchu na łagodzenie objawów menopauzy? Dolegliwości związane z przekwitaniem mogą być rozumiane jako uwarunkowane hormonalnie zaburzenia temperatury ciała, snu i nastroju. Aktywność ruchowa – z charakterystycznym dla niej ciągłym przeplataniem się napięcia i rozluźnienia mięśni, któremu towarzyszy rozgrzanie wszystkich układów organizmu, może pomóc w regulowaniu temperatury ciała i  przeciwdziałać uderzeniom gorąca. Naturalne zmęczenie może ułatwić zasypianie, a także poprawić jakość snu, a endorfiny, które wyzwalają się podczas ruchu na długo poprawią nastrój.

Aktywność fizyczna wpływa na zmniejszenie poziomu stresu poprzez regulację wydzielania kortyzolu, zwanego „hormonem stresu”.

Ruch pomaga też wzmocnić mięśnie i układ kostny. Stawy zyskują większą ruchliwość, a kości stają się odporniejsze.

„A co, jeśli nie lubię sportu i wolę relaks po pracy?”

Nie musisz uprawiać sportu, by cieszyć się zdrowiem. Wystarczy, że nadasz codziennym czynnościom nieco dynamiki. Spróbuj spacerować szybciej niż zazwyczaj biorąc przy tym głębokie oddechy. Wybierz schody zamiast windy. Podczas codziennych czynności rozciągaj się – na przykład wspinając się na palce czy wykonując skłony. Wystarczy, że na świadomą aktywność poświęcisz dziennie 10-15 minut, by poczuć się lepiej i sprawniej!

< wróć

Ekspert radzi

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące leku, menopauzy i jej uciążliwych objawów.

Żyj pełnią życia

Poznaj nową siebie i poczuj się dobrze w swoim ciele.

Produkt

Odczuwasz dolegliwości związane z menopauzą?

Sprawdź, jak sobie pomóc.