< wróć remifemin_4

Nie możesz wygospodarować czasu dla siebie, a kiedy już go znajdziesz – trudno Ci realizować swoje pasje? Nie wiesz, co tak naprawdę sprawia Ci przyjemność i relaksuje? Codziennie wykonujesz te same czynności, które nie dają Ci satysfakcji? Zapewne zgubiłaś gdzieś swoją motywację, by robić to, co Cię cieszy.

Motywacja zewnętrzna czy wewnętrzna?

Jeżeli nie poświęcasz sobie w ciągu dnia wystarczająco dużo czasu, Twoją codzienną motywacją mogą być inni ludzie. Znacznie silniejszym i trwalszym rodzajem motywacji jest tzw. „motywacja wewnętrzna”, czyli ta która pochodzi od Ciebie samej. To dzięki niej realizujesz swoje marzenia, robisz to, co sprawia Ci radość i rozwijasz się.

W codziennym życiu steruje nami motywacja zewnętrzna: muszę pójść do pracy, zrobić zakupy i coś ugotować, żeby wszyscy byli zadowoleni. Niestety – motywacja zewnętrzna zabija tę wewnętrzną. Warto nawet w codziennych czynnościach i obowiązkach znaleźć to, co sprawia radość. Dzięki temu zbudujemy motywację wewnętrzną, która rozpędzi nas do działania.

Rozpracuj schemat

Działasz rutynowo i powtarzasz przyzwyczajenia „nie wiadomo dlaczego”? To działanie na tzw. autopilocie, które ma za zadanie ograniczyć wysiłek i nadmiar informacji, dzięki czemu możesz skupić się na tym, co ważne. Problem pojawia się wtedy, gdy Twoje pasje również wpadają do worka „schemat” lub, co jeszcze gorsze, w ogóle nie ma dla nich miejsca w trakcie Twojego tygodnia.

Złe samopoczucie również nie ułatwia podjęcia mobilizacji. Obniżony nastrój i jego wahania oraz przemęczenie, które odczuwasz mogą mieć związek z menopauzą. Pomocne będzie wprowadzenie w życie zdrowych nawyków. Pomocny będzie również Remifemin®, który łagodzi objawy menopauzy. Kiedy odzyskasz równowagę wewnętrzną – realizowanie celów będzie znacznie łatwiejsze.

< wróć

Ekspert radzi

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące leku, menopauzy i jej uciążliwych objawów.

Żyj pełnią życia

Poznaj nową siebie i poczuj się dobrze w swoim ciele.

Produkt

Odczuwasz dolegliwości związane z menopauzą?

Sprawdź, jak sobie pomóc.