< wróć art

Namiętne obcowanie z kochaną osobą może czynić cuda: poprawia samopoczucie, buduje bliskość, daje poczucie bezpieczeństwa. Czy w trakcie i po menopauzie można byż nadal aktywną seksualnie? Czy można jeszcze tak pozytywnie przeżywać doznania seksualne? Te pytania zadaje sobie wiele z nas.

Seks nadal jest piękny!

Bez obaw: erotyka i seksualność mogą pozostać tak samo ekscytujące i budujące, jak dawniej. To w dużej mierze zależy od Ciebie i Twojego sposobu myślenia. Niektóre badania dowodzą wręcz, że zainteresowanie erotyką i seksualnością w okresie przekwitania nie zmienia się, jeśli istnieje więź i zrozumienie między partnerami, a po przekwitaniu może nawet wzrosnąć.

Bardziej świadoma i swobodna

Teraz doskonale wiesz, co sprawia Ci przyjemność, znasz swoje ciało i jego potrzeby, w łóżku jesteś bardziej swobodna i mniej spięta. Pożądanie i namiętność mogą być dzięki temu przeżywane intensywniej i na nowe sposoby, co powoduje, że wiele kobiet właśnie wtedy może się na dobre cieszyć udanym życiem erotycznym.

W długoletnim związku namiętność nadal może być obecna – trzeba ją stale podsycać. Seks osób świadomych i dojrzałych skupia się wokół dawania i przyjmowania przyjemności – skrępowanie ustępuje miejsca poczuciu bezpieczeństwa, które sprzyja eksperymentom w sypialni. Partnerzy, którzy sobie ufają i znają swoje ciała mogą pozwolić sobie na więcej, dzięki czemu ich życie erotyczne nadal może być pełne pasji i namiętności.

Efekty zdrowotne

Obok oczywistych plusów dla samopoczucia i jakości związku udane życie erotyczne ma także pozytywne efekt zdrowotne, o których nie należy zapominać. Zbliżenie wyraźnie poprawia ukrwienie narządów płciowych, pobudza przemianę materii, a także wzmacnia serce, krążenie i mięśnie miednicy. Jest to zatem nieprzerwany program wspierający zdrowie.

< wróć

Ekspert radzi

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące leku, menopauzy i jej uciążliwych objawów.

Żyj pełnią życia

Poznaj nową siebie i poczuj się dobrze w swoim ciele.

Produkt

Odczuwasz dolegliwości związane z menopauzą?

Sprawdź, jak sobie pomóc.